DOLAR 27,4827 0.11%
EURO 28,8727 0.11%
ALTIN 1.613,74-0,84
BITCOIN 7640602,85%
İstanbul
21°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Cevher Zenginleştirme

Cevher Zenginleştirme

ABONE OL
Ekim 6, 2022 07:24
Cevher Zenginleştirme
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cevher hazırlama, basit tanımıyla, kıymetli mineralleri cevherden ayırma işlemine denir. Endüstriyel ölçekte gerçekleştirilen cevher hazırlama işlemleri birçok farklı aşamadan meydana gelmektedir. Cevher hazırlama işlemi fiziksel, kimyasal ve fizikokimyasal özelliklerinden kaynaklanan farklı özelliklere göre ayrışmaktadır.

Cevher hazırlama, temelde dört aşamadan oluşmaktadır. Bunla aşamalardan ilki, boyut küçültmedir. Boyut küçültme işlemi, malzemenin ileri süreçler için hazırlanması amacıyla yapılmaktadır. Kırıcılarda gerçekleşen işleme kırma denilmektedir. İkinci aşama, sınıflandırmadır. En temel sınıflandırma elekler yardımıyla yapılmaktadır. Bu işlem için bir ya da daha fazla elek kullanılabilir. Kullanılan elekler titreşimli ya da sabit olabilmektedir. Sabit elekler daha çok iri malzemeler için kullanılmaktadır. Zenginleştirme ise gravite ayırmaları, sağlanacak mineral ve gang minerallerinin arasındaki yoğunluğun farklılığından faydalanılarak yapılan ayrıştırmalardır. Son aşama olan susuzlandırma, cevher zenginleştirme tesislerinde konsantrenin istenilen nem oranına ulaşılabilmesini sağlayan ayırma işlemidir.

Laboratuvar ve saha çalışmaları ile tüvenan parça cevher veya mikronize cevher zenginleştirme yöntemlerinden tesis akım şemasından saha demobilizasyona kadar daha pek çok işlemin tamamını kendi bünyesinde çözmektedir. Separasyon çözümleri için uygulacak yöntemlerin deneysel olarak proje ön izlemesini uygulamakta ve saha uygulamasını gerçekleştirmektedir.

Firmamız geniş tesisi ve çok sayıdaki çalışanıyla geri dönüşüm ve cevher zenginleştirme süreçlerine hakimdir. Laboratuvar hizmetlerimizle ücretsiz olarak müşterimiz için en iyi çözümleri sunmaktayız. Bu amaçla müşterilerimizin hammadde üretim projelerinde yatırım, fizibilite, akım şeması ve detay mühendisliğe kadar birçok konuda onlara yardımcı ve destek olmaktayız

Firmamız tüm üretim aşamlarında müşterilerinin yanınndadır.Firma olarak kullanıcılarımıza ve proje sahibi müşterilerimize üretim tesislerimiz ve üretim süreçlerimiz hakkında bilgiler sağlamak ve fiyatlandırma ile ilgili bilgilendirme hizmetlerimiz arasındadır. Sizler de Cevher hazırlama hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak istiyorsanız, firmamızın internet sitesi üzerinden ve ilgili telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

 

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.