DOLAR 20,9783 0.73%
EURO 22,5975 -0.26%
ALTIN 1.312,07-0,73
BITCOIN %
İstanbul
19°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ MENTORLUK VE GELİŞTİRME PROGRAMI İLKBAHAR’22 DÖNEMİ BAŞLADI
  • İlke Gazetesi
  • Gündem
  • YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ MENTORLUK VE GELİŞTİRME PROGRAMI İLKBAHAR’22 DÖNEMİ BAŞLADI

YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ MENTORLUK VE GELİŞTİRME PROGRAMI İLKBAHAR’22 DÖNEMİ BAŞLADI

ABONE OL
Mart 2, 2022 12:42
YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ MENTORLUK VE GELİŞTİRME PROGRAMI İLKBAHAR’22 DÖNEMİ BAŞLADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kurumsal yönetim anlayışının Türkiye’de tanınması, gelişmesi ve en iyi uygulamalarıyla hayata geçirilmesi amacıyla faaliyetlerini sürdüren Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin (TKYD) MY Executive ve Galatasaray Üniversitesi iş birliğiyle hayata geçirdiği ‘Yönetim Kurulu Üyeliği Mentorluk ve Geliştirme Programı’nın İlkbahar’22 Dönemi’nin açılış töreni çevrim içi olarak 2 Mart Çarşamba günü gerçekleştirildi. Aclan Acar, Ahmet Dördüncü, Ali Ülker, Prof. Dr. Aytül Erçil, Cüneyt Türktan, Duygu Yılmaz, Ethem Kutucular, Feyyaz Ünal, Galya Molinas, Hakan Eminsoy, Mehmet Sami, Murat Kolbaşı, Murat Selek, Müge Yalçın, Orhan Turan, Perihan İnci, Dr. Tamer Saka, Tanyer Sönmezer, Tayfun Bayazıt ve Dr. Yılmaz Argüden gibi iş dünyasına yön veren isimlerin mentor olarak katılacağı eğitim programı yönetim kurulu üyelerinin, bağımsız yönetim kurulu üyelerinin, yönetim kurulu üyesi adaylarının desteklenmesini, güçlendirilmesini ve geleceğine yön verdikleri şirketlere sağladıkları katma değerin artırılmasını hedefliyor.

 

Dr. Tamer Saka, Müge Yalçın ve Prof.Dr. Volkan Demir Çevrim içi açılış töreninde görüşlerini aktardı

 

TKYD’nin, MY Executive ve Galatasaray Üniversitesi iş birliğiyle hayata geçirdiği ‘Yönetim Kurulu Üyeliği Mentorluk ve Geliştirme Programı’ İlkbahar’22 Dönemi’nin açılış töreninde söz alan Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tamer Saka; ‘Yönetim kurullarının daha etkili ve verimli çalışması için dikkat edilmesi gereken noktaları, örnekler vakalar ve yaşanmış tecrübeler üzerinden anlatacağız. Düzenli olarak gerçekleştireceğimiz webinar’larda pandemi sonrasındaki dönemde yönetim kurullarının karşısına çıkacak farklı konuları detaylarıyla ele alacağız. Dijital dönüşüm, çevik organizasyon yapıları, sürdürülebilirlik gibi günümüzde önemi giderek artan konuların yönetim kurulunda nasıl değerlendirilebileceğini, o konunun uzmanlarından dinleyeceğiz. Ben bu noktada deneyim ve birikimlerini katılımcılarımızla paylaşacak olan değerli dostlarımıza teşekkür etmek istiyorum. ’diye ekledi.

 

My Executive Kurucu Ortağı Müge Yalçın ‘Hepimiz çok iyi biliyoruz ki; şirketlerde doğru oluşturulmuş, güçlü bir yönetim kurulu , sürdürülebilir başarının anahtarıdır. Güçlü yönetim kurulları, güçlü şirketler ve güçlü şirketler de güçlü bir ülke ekonomisi anlamına gelir. 11 yıl önce bu düşüncelerle yola çıktım.   Yönetim kurullarının doğru oluşturulması konusuna özellikle odaklanarak çalışmaya başladım ve zaman içinde çalışmalarımı bir sosyal sorumluluk anlayışıyla daha da büyüttüm. Kısaca MYBoardMember olarak adlandırdığımız Yönetim Kurullarının Güçlendirilmesi programı, bu anlayışla ve TKYD’nin davetiyle hayata geçti. Aralık ayında başladığımız ilk dönemimiz Mart ayı sonunda tamamlanacak. Gerek katılımcıların gerekse programımıza katkı sağlayan iş insanlarının, duayen profesyonellerin ve ekonomi basınının değerli temsilcilerinin olumlu değerlendirmeleri bizleri çok mutlu ediyor. Daha fazlasını başarmak için güç veriyor. Programımızın bugün başlayan İlkbahar’22 döneminde de başarıyla devam edeceğine ve daha da güçleneceğine inanıyorum. ’dedi.

 

Galatasaray Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Volkan Demir; ‘Galatasaray Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve GSUKUYDEM olarak, programın katılımcılara büyük faydalar ve tecrübeler sağlayacağına inanmaktayız. Bunun yanında yönetim kurulu üyelerinin geliştirilmesinin şirketleri de geliştireceğinin bilincindeyiz. Bu bakımdan programın, ülkemizin şirketlerinin sürdürülebilirliklerine, nesilden nesile yaşamalarına ve iyi yönetilmelerine vesile olacağını düşünmekteyiz. Üniversite ve fakülte olarak şirketlerimizin Kurumsal Yönetim ilkelerini benimsemelerinin, ülkemizin ekonomik ve toplumsal yaşamına büyük etkiler yapacağını gerek akademik çalışmalarda gerekse Araştırma Merkezlerimiz vasıtasıyla akademik bilgiyi iş yaşamı pratiklerine evirerek katkıda bulunmayı hedeflemekteyiz.’ diye ifade etti.

 

Yönetim kurulu üyeleri ve üst düzey yöneticiler katılabiliyor

Toplam 16 hafta sürecek programda yönetim kurulu simülasyonları, Galatasaray Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi iş birliği ile gerçekleştirilecek ve Katılım Belgesi verilecek. TKYD ve MY Executive tarafından hazırlanan programa; halihazırda yönetim kurulu üyesi olanlar, aile şirketlerinde yönetime katılan ya da katılmaya hazırlanan yeni nesil aile üyeleri, bağımsız yönetim kurulu üyeliğine aday C Level yöneticiler ve yönetim danışmanları katılabiliyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.